Matki pszczele w 2018 roku

W ostatnich latach, za sprawą pszczelarzy, z czego jestem wielce rad, hodowla matek pszczelich, pochłonęła mnie w  przeważającej części mojej działalności pszczelarskiej.

Jednocześnie, rozpocząłem kilka eksperymentalnych programów, które powinny zwrócić na siebie moją baczniejszą uwagę i to właśnie im, mam zamiar poświęcić dostateczną ilość czasu.

Doświadczenie, wiedzę, energię i siły,  pragnę ulokować w bardziej zaawansowanej, bezpośredniej współpracy z pszczołami, podczas  ulubionych wędrówek na pożytki pszczele.

Mając dwanaście lat wyhodowałem pierwsze matki pszczele.

Wkrótce minie czterdzieści osiem lat od tego niezapomnianego, wspaniałego wydarzenia. Łatwo policzyć, że zbliża się wiek emerytalny, który skłania mnie do bardziej stabilnego trybu życia.

Zazimowałem ponad trzydzieści  matek reprodukcyjnych a pod koniec nadchodzącego lata otrzymam prawie drugie tyle.

Przed mną  duże wyzwania, które chciałbym w jak największym stopniu zrealizować.

Rok 2018, będzie ostatnim rokiem sprzedaży moich matek pszczelich.

 

Życzę Wszystkiego Najlepszego i samych radości w Pszczelarskiej Przestrzeni,

polbart

4 myśli nt. „Matki pszczele w 2018 roku

 1. Drogi Panie Leszku.
  czy to oznacza , że nie będę mógł już kupić u Pana np. w 2019r porządnej reproduktorki. ????
  To dramat.

  • Drogi Panie Staszku,
   Nie ma co dramatyzować, sprzedaż matek nie ma się nijak do hodowli i odwrotnie. Rzecz jasna, będę nadal hodował matki pszczele, przede wszystkim dla siebie i dla pasiek moich synów, Bartka i Radka. Pewne ilości matek pszczelich, unasiennionych na terenie naszego punktu kopulacyjnego, w zależności od sytuacji, być może, będziemy mogli wyekspediować do zainteresowanych odbiorców. Pożyjemy, zobaczymy. Mnie osobiście, czeka kilkuletnia praca nad innymi tematami pszczelarskimi niż hodowla matek pszczelich na sprzedaż, aczkolwiek w wielkiej mierze związana z hodowlą wyżej wymienionych. Nie będę się rozpisywał.:-)…… Powolutku….. dla Pana i Tych, którzy będą potrzebować matki unasiennione, jakaś niewielka pula do sprzedaży pewnie się znajdzie, jeśli w czas otrzymam zamówienie. Odpowiednio wcześnie otrzymane zamówienia, będziemy się starali zrealizować wespół z naszą największą przyjemnością. Swoją obecną działalność kierunkujemy na pozyskiwanie produktów pszczelich, co przy posiadanym materiale genetycznym, zapewnia nam komfort życia i pracy na ogólnym poziomie mniejszego zaangażowania, aniżeli typowa hodowla matek pszczelich. Chcąc uzyskać jak najlepsze wyniki, nadal będziemy selekcjonować zarówno pogłowie pszczół jak i rodziny pszczele.
   Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia i dobrej zimowli Pańskich Pszczół,
   Leszek

   • Witam ponownie.
    Pana deklaracja bardzo mnie cieszy i patrzę w moją pszczelarską przyszłość z optymizmem, gdyż zawierzyłem Panu i Pana hodowlanemu dziełu.
    Moje 80 rodzin to 90%matek po reproduktorce EL-26/Pol rocznik 2017. Tak naprawę będą testowane w tym sezonie.
    Jeżeli można to prosił bym o jej rodowód z jakich linii się wywodzi ta pszczoła.
    Bardzo często a praktycznie co dziennie obserwuje Pana stronę z nadzieją, że będzie jakiś nowy film jednak coś Pan , Panie Leszku zaniedbuję tą przyjemność dla moich oczu. A może w długie zimowe wieczory napisał by Pan jakąś książkę o tych cudownych Buckfastach.
    Pozdrawiam. Staszek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *