Kontakt

Polbart
Stara Słupia 24 a
26-006 Nowa Słupia
tel: 502 575 960
e-mail: matkipszczele@gmail.com

20 myśli nt. „Kontakt

 1. Witam. W tym roku kupiłem u Pana ul z podwójną rodziną chciałem powiedzieć ze jestem bardzo zadowolony rodzinki rozwijają się błyskawicznie mają już po dwa i pół korpusu muszę powiedzieć że pracuje się przy nich bardzo dobrze jestem bardzo zadowolony dziękuję panie Leszku pozdrawiam i życzę powodzenia

  • Robson, twój post wylądował u mnie na stronie w spamie. Całe szczęście, że przejrzałem. Nie wiem o który film chodzi. Jeśli o Pszczelarz Wirtuoz to hodowla matek raczej na własne potrzeby.

  • Franciszku, w tym roku jest odmiennie aniżeli w dwóch ostatnich latach.
   Pszczół powoli jednak przybywa. Matki czerwią obecnie na dwóch – czterech ramkach. Zostawienie obszernych gniazd zaczyna dawać dobre efekty. Skąd pszczoły wydobywaj pierzgę to ciekawe zjawisko. Na pierwszy rzut oka jej nie widać. Zużyły jesienią większość pierzgi w dolnych korpusach ale okazuje się, że w górnych korpusach zalanej pierzgi jest wystarczająco na spokojne czerwienie aż do momentu uderzenia pożytku z wierzb. Inaczej niż w latach poprzednich, na razie nie przestawiłem korpusów, nie włożyłem jeszcze ramek pod zabudowę trutową, nie rozpocząłem podkarmiania pobudzającego. Sądzę, że po niedzieli się zacznie czyli klasycznie. Nie za wcześnie nie za późno. Porównawcze rodziny pszczele, które od 20 lutego są w posiadaniu ogrzanej pierzgi i wody mają trzykrotnie więcej czerwiu. W przyszłym tygodniu postaram się to udokumentować i najważniejsze to różnicę w okolicach 10 maja, jeśli oczywiście będzie .

   Pozdrawiam,
   Leszek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *